Participants
Sites archive:
2010.
2009.
2008.
2007.
2006.
 
Promo film
 

Participants of 6th International Student Film Camp “Interaction 2011” are:

1.
 Anja Ninkovic
Serbia, Academy of Arts, student of production


2. Sara Dudvarski
Serbia, Academy of Arts Novi Sad, student of production

3. Zsofi Lili Kovacs
Hungary, University of Theatre, Film and Television, student of film production and directing

Filmography: Unkle Tibi and his wife, Courier-Zone - The Cyclists, Te hozod divatba, Confession, The team

4. Jasenka Jocic
Serbia / USA, The New School University-Dianne Mitchel, student of media and film

Filmography: Ginga, Alegria Vai La, the Agent, Loud Colors

5. Ahmed Ghoneimy
Egypt, Jesuit Culture Center, student of directing

Filmography: The Good Boy, The Arhavi Fisherman

6. Tristan Daws
UK, National Film and Television School, student of directing

Filmography: The Day we Danced on the Moon,  How to be a Bad Man, Walkman Willy

7. Marcin Filipowicz
Poland, Krzysztof Kieślowski Radio and Television Faculty, student directing and film production

Filmography: My father Lazaro, 7109 km

 8. Shady Ishak
Egypt, Red Sea institute of cinematic Arts –RSICA Jordan, student of directing

Filmography: Knocking the doors,  Why…?, The Accident, A Visit, Mean Streets

 9. Jasmin Tenucci
Brazil, School of Communication and Arts – Film, Radio and TV department, student directing and cinematography

Filmography: Descompasso, Hound, Cezar, Living-Dead

10. Slava Doytcheva
Bulgaria, The London Film School, Velika Britanija, student of directing, cinematography and editing

Filmography: Christmas Tree Upside Down, Crayfish, Burzai Bavno, Boomerang, Carousel, Whiteness, Missed Connection, Danny's Death

11. Annegret Sachse
Germany, Film and Television University (HFF) „Konrad Wolf“ Potsdam-Babelsberg, student of cinematography

 

12. Carmen Bianca Tofeni
Romania, Italian National Film School, Italija, student of cinematography

Filmography: Thoughts are There, Building no. 6, The Legend of The Fisherman, Racconto Ramingo, The Little Hunter, Roads on Wheels, What Traian Couldn’t see, We Will Let You Know,  Eyes

13. Elizaveta Parfentyeva
Russia, All-russian State University of Cinematography named after Gerasimov (VGIL), student of sound design

Filmography: Ponizovaya volnica, Cherez vihodnie, Nochleg i zavtrak

14. Paula Curcio
Uruguay, DODECA, student of film

Filmography: The Extension, Anibal, Ronda de Mujeres/Ellos tambien querían

15. Gerardo Martinez Angeles
Mexico, UAD Universidad de Artes Digitales, student of sound design

Filmography: Out of Control, Voices of Wirrarika Women, 6 pm

16. Petar Jovanovski
Macedonia (FYROM), University of Audiovisual Arts - European Film Academy ESRA, student of sound design

Filmography: Decision

17. Lorenzo Jose Mora Salazar
Costa Rica, Escuela Internacional de Cine y Television (EICTV) – Cuba, student of editing

Filmography: Scanning, The Intruders, No 2001 Apto 1, The Humble Peace, The Confortraverlers, Jamelgo

18. Mariana Correia
Portugal, Escola Superior de Teatro e Cinema, student films production and editing
 
Filmography: Khoreia

19. Mircea Bobina
Moldova, Academy of music, theatre and fine arts – Rumunija, student directing and editing

Filmography: Appeal to identity, Shut up, Paparuda, Kaleidoscope

20. Ridhesh Sejpal
India, Prague Film School – Češka Republika, student of directing, editing and film production

Filmography: Swindled, Advitya, Thousand Desires, Gandhiji Ke Janamdin Par, Karmaveer Puraskaar

 

back to top
Indipendent film centre "FILMART" 2011.